Brawl Stars Başlangıç Rehberi

Brawl Stars, üstten bakış açısıyla oynanan ve Brawler’ınızı kontrol ederek çeşitli Etkinliklerde yarıştığınız üçüncü şahıs bir nişancı oyunudur. Bu Etkinliklerde, her Etkinlik türüne özgü özel bir hedefe ulaşmaya çalışırken diğer Brawler’lara karşı mücadele edersiniz.

Kontroller

Brawler’ınızı hareket ettirmek için, ekranın sol tarafındaki sanal joystiği kullanmak üzere parmağınızı kaydırın ve joystik çekildiği yönde Brawler’ınız hareket edecektir. Parmağınızı ekranın sağ tarafında kaydırarak Saldırı joystiğini kullanabilirsiniz. Hedef almak için kaydırın ve ateş etmek için bırakın. Alternatif olarak, joystiğe dokunarak “hızlı ateş etme” (veya otomatik hedefleme) saldırısı gerçekleştirebilirsiniz. Bu, Brawler’ın en yakın hedefe otomatik olarak bir kez ateş etmesine neden olur veya herhangi bir hedef menzilde değilse, Brawler hasar verilebilir en yakın nesneye (Oyuncular, Güç Küpü Kutuları vb.) doğru ateş eder. Hedeflenen bir atışı iptal etmek için Saldırı joystiğini tekrar merkezine çekin.

Her Brawler’ın kendi güçlü bir Süper yeteneği vardır. Süper esas olarak düşman Brawler’lara isabet ederek doldurulur. Tamamen dolduğunda, Saldırı joystiğinin altında bulunan ekranın sağ tarafındaki sarı joystikle kullanılabilir. Ardından Süper, joystiğin hedeflendiği yönde atılacaktır. Normal Saldırı joystiği gibi, Süper joystiğine de dokunarak Süper’i otomatik olarak en yakın hedefe ateşleyebilirsiniz. Süper’in şarjı, Brawler’ınız yenilse bile kaybolmaz. Saldırı joystiğinde olduğu gibi, hedeflenen Süper’inizi iptal etmek için joystiği tekrar merkezine çekebilirsiniz.

Ekrandaki kontrol konumları oyun ayarlarından ayarlanabilir.

Brawler’ınızın kafasının üzerinde iki veya üç durum çubuğu görüntülenir. En üstteki, Brawler’ın kalan sağlık miktarını gösterir. Brawler hasar aldıkça sağlık azalır ve sağlığı sıfıra düşerse Brawler yenilir. Brawler 3 saniye boyunca saldırmazsa veya hasar almazsa, sağlığı maksimum sağlığının %13’ü oranında zamanla yeniden dolmaya başlar. İkinci çubukta, Brawler’ın hazır saldırı sayısını gösteren segmentler bulunur. Çoğu Brawler aynı anda en fazla üç saldırı hazır tutabilir ve her saldırı bir tam segmenti boşaltır. Saldırılar otomatik olarak zamanla yeniden dolar. Üçüncü alt çubuk, bir Gereç’in veya bir Yıldız Gücü’nün etkin olması için gereken sayacın süresini gösterebilir. Bu çubuk kısmen doldurulduğunda sarı, tamamen dolduğunda kırmızımsı kahverengidir.

Brawler’ların bir veya iki adet seçilebilir Gereç ve iki Yıldız Gücü vardır. Gereçler, bir Brawler en az Güç Seviyesi 7’ye ulaştıktan sonra kilitlerinin açılabilen, sınırlı kullanımlı aktif yeteneklerdir. Tüm Gereçler bir düğme ile etkinleştirilir, 3 kullanım sunar ve kullanımlar arasında 5 saniyelik bir bekleme süresi vardır. Aksi belirtilmedikçe Gereçler, Brawler’ın Süper’ini doldurmaz veya çalılıklardaki Brawler’ları göstermez.

Ekipmanlar, bir Brawler Güç Seviyesi 8’e ulaştıktan sonra kilitlerinin açılabilen pasif yeteneklerdir. Ekipmanlar belirli bir Brawler için kilitlidir. Bir Brawler Güç Seviyesi 10’a yükseltildikten sonra, bir seferde iki Ekipman takılabilir.

Yıldız Güçleri, bir Brawler Güç Seviyesi 9’a ulaştıktan sonra kilitlerinin açılabilen pasif yeteneklerdir. Gereçlerden farklı olarak etkinleştirilmek için bir düğmeye ihtiyaç duymazlar, bekleme süresi yoktur ve sınırsız kullanılabilirler. Yalnızca aktif olarak hasar veren, Brawler’ın maksimum sağlığını artıran veya Brawler’ları iyileştiren Yıldız Güçleri, çalılıklardaki Brawler’ları gösterecektir.

Aşırı Güçler, bir Brawler Güç Seviyesi 11’e ulaştıktan sonra kilitlerinin açılabilen aktif yeteneklerdir. Aşırı Güç esas olarak düşman Brawler’lara isabet ederek doldurulur. Bir kez tamamen dolduğunda, Süper joystiğinin altında bulunan ekranın sağ tarafındaki mor düğme ile kullanılabilir. Tüm Aşırı Güçler bir düğme ile etkinleştirilir, 5 saniye sürer, bekleme süresi yoktur ve sınırsız kullanılabilir. Etkinken, Brawler’lar mor bir alevle çevrilir, Süperleri güçlendirilir ve ayrıca hız, hasar ve kalkan destekleri alırlar. Bir Aşırı Güç kullanmak, çalılıklardaki Brawler’ları göstermez.

Bazı Brawler’ların, Güç Seviyesinden bağımsız olarak o Özelliğe sahip tüm Brawler’larda aktif olan pasif bir Özellik yeteneği vardır.

Brawl

Savaşlar, Brawl sekmesinde başlatılır. 9 ana Etkinlik türü vardır: Showdown, Duo Showdown, Brawl Ball, Gem Grab, Knockout, Wipeout, Basket Brawl, Heist ve Hot Zone, diğer oyunculara karşı savaştığınız. Her Etkinliğin farklı bir ana hedefi vardır. Daha fazla bilgi için bireysel sayfalarına bakın.

Aynı anda en fazla 7 farklı etkinlik aktif olabilir. Bir Etkinlik Yuvasındaki sonraki rotasyona kadar olan süre o yuvada gösterilir. O süre dolduğunda yeni bir Etkinlik başlar ve etkinlik yuvasına dokunarak 5 ücretsiz XP talep edilebilir.

Maçlar oynamak, XP bankanızdan XP kazanmanızı sağlar, bu da Brawl Pass’te ilerlemeniz için kullanılır. XP bankası aynı anda en fazla 200 XP tutabilir ve her 2 saat 24 dakikada bir bankaya 20 XP eklenir, maksimum 200’e kadar. Bankadaki tüm XP’yi kazandıysanız daha sonra daha fazla XP kazanmak için geri dönebilirsiniz.

Normal Etkinliklere ek olarak, dördüncü etkinlik yuvasında her hafta sonu Özel Bir Etkinlik açılır. Heist ve Hot Zone hariç, bunlar sıralı değildir, yani bu etkinliklerde kazanmak veya kaybetmek birinin Kupa sayısını etkilemez. Bu Etkinlikler, görevler şeklinde büyük miktarda XP ödülü verir. Özel Etkinlik, Heist, Hot Zone, Büyük Oyun, Patron Savaşı veya Robo Gürültüsü olabilir.

Kulüpler

Kulüpler, oyuncuların sohbet etmek ve birlikte maç oynamak için odalar oluşturabileceği oyun içi sosyal gruplardır. Kulüpler, oyunun Sosyal sekmesinden oluşturulabilir veya katılınabilir. Kulüplerin, Kulüplerinin Kupa puanlarına dayalı kendi lider tabloları da vardır. Bir Kulübün Kupa puanı, Kulüp üyelerinin bireysel Kupa sayılarının toplanmasıyla hesaplanır. Her Kulüpte en fazla 30 üye olabilir.

Kulüplerdeki oyuncular Üye, Kıdemli, Başkan Yardımcısı veya Başkan olabilir:

  • Üyelerin premium hakları yoktur
  • Kıdemliler, Kulüp daveti paylaşabilir, katılım isteklerini kabul edebilir ve Üyeleri atabilir
  • Başkan Yardımcıları, Kıdemli haklarına ek olarak Kulüp ayarlarını değiştirme, Kulüp postası gönderme ve Kıdemlileri terfi ettirme ve atma hakkına sahiptir
  • Başkanlar, Başkan Yardımcısı haklarına ek olarak Başkan Yardımcılarını terfi ettirme ve atma hakkına sahiptir

Her Kulüpte sadece bir Başkan vardır ve bir Başkan, bir Başkan Yardımcısını Başkan yaptığında, ilk Başkan otomatik olarak Başkan Yardımcısına düşürülür. Kulüp Başkanlığı artık Kulüp Başkanı en az 14 gün boyunca aktif olmadığında otomatik olarak döndürülür.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *